جوان ترین میلیاردرهای جهان در سال 2021

سال گذشته شاهد اتفاقاتی پیرامون جوان‌ترین میلیاردر معرفی شده مجله فوربس –کایلی جنر– بودیم. این مجله مدتی بعد از معرفی وی به عنوان جوان‌ترین میلیاردر جهان ادعا کرد، “خانواده کایلی ارزش تجارت لوازم آرایشی او را بیش از حد نشان داده‌اند” و سپس نام وی را از لیست خود حذف کرد. اما امسال این مجله در معرفی جوان ترین میلیاردرهای جهان کوین دیوید لیمان 18 ساله را به عنوان نفر اول معرفی کرد. دارایی کوین دیوید لیمان در سال 2021 برابر با 3.3 میلیارد دلار اعلام شده است. وی مالک 50 درصد از فروشگاه زنجیره‌ای مواد بهداشتی و خوراکی dm در آلمان است که سالانه بیش از 12 میلیارد دلار درآمد دارد. پدر او در 14 سالگی سهمی از داروخانه‌ها را به او منتقل کرد، که این انتقال در 18 سالگی انجام شد.

رتبه نامداراییسنمنبع ثروت
1.کوین دیوید لمانکوین دیوید لمان3.3 میلیارد دلار18فروشگاه زنجیره‌ای مواد بهداشتی و خوراکی
2.وانگ زلونگوانگ زلونگ1.5 میلیارد دلار24مواد شیمیایی
3.الکساندرا اندرسنالکساندرا اندرسن1.4 میلیارد دلار24سرمایه گذاری
4.کاترینا اندرسنکاترینا اندرسن1.4 میلیارد دلار25سرمایه گذاری
5.آستین راسلآستین راسل2.4 میلیارد دلار26حسگرها
6.گوستاو ماینار ویتزوگوستاو ماینار ویتزو4.4 میلیارد دلار27پرورش ماهی
7.اندی فنگاندی فنگ2 میلیارد دلار28اپلیکیشن تحویل غذا
8.استنلی تنگاستنلی تنگ2 میلیارد دلار28اپلیکیشن تحویل غذا
9.سام بانکمن-فریدسام بانکمن-فرید8.7 میلیارد دلار29شرکت رمزنگاری
10.جاناتان کوکجاناتان کوک2.4 میلیارد دلار29املاک

در لیست فوق به صورت خلاصه به معرفی جوان ترین میلیاردرهای جهان در سال 2021 پرداختیم. مجموع دارایی این 10 نفر برابر با 29.5 میلیارد دلار می‌باشد.​ که بیشترین مقدار متعلق به سام بانکمن-فرید و 8.7 میلیارد دلار می‌باشد. معرفی کوتاهی از هر کدام از اعضای لیست فوق را در زیر مشاهده می‌کنیم:

1. کوین دیوید لمان

جوان‌ترین میلیاردر جهان شخصی آلمانی است که برای اولین بار به لیست میلیاردهای فوربس راه یافته است. وی ثروت خود را از سهامی که پدرش از فروشگاه زنجیره‌ای مواد بهداشتی و خوراکی dm در آلمان به او انتقال داده بود، به دست آورده. امروزه، dm حدود 3700 شعبه در اروپا دارد.

2. وانگ زلونگ

وانگ زلونگ نیز همانند کوین برای بار اول است که وارد لیست میلیاردهای جهان شده است. وی 24 سال سن داشته و اهل کشور چین می‌باشد. وی ثروت خود را از سهام شرکت‌های تولیدکننده رنگدانه دی اکسید تیتانیوم به دست آورده است.

3 و 4. الکساندرا و کاترینا اندرسن

این دو خواهر که در سال گذشته نیز در همین لیست حضور داشتند سرمایه خود را از طریق شرکت سرمایه گذاری کسب کردند. خواهران آندرسن هرکدام 42٪ از یک شرکت سرمایه‌گذاری در نروژ را در اختیار دارند که درآمد سالانه آن حدود 2 میلیارد دلار است.

5. آستین راسل

با وجود اینکه کوین لمان به عنوان جوان‌ترین میلیاردر فوربس معرفی شده است اما این آستین راسل است که به عنوان جوان‌ترین میلیاردر “خودساخته” معرفی شده است. راسل بنیان‌گذار و مدیرعامل استارتاپ “لومینار”، استارت‌‌آپ فناوری خودروهای بدون راننده است. وی این استارتاپ را در سن 17 سالگی و زمانی که دانشجو فیزیک دانشگاه استنفورد بود، راه‌اندازی کرد.

6. گوستاو ماینار ویتزو

گوستاو ماینار ویتزو از سن 22 سالگی در لیست میلیاردهای فوربس حضور داشته. ثروت وی در سال 2021 نسبت به سال گذشته 0.6 برابر شده است.

7 و 8. اندی فنگ و استنلی تنگ

استلی و اندی که هر دو برای اولین بار وارد لیست میلیاردرهای جهان شدند در مجموع 4 میلیارد دلار دارایی خود را از طریق اپلیکیشن تحویل غذا به دست آوردند. هر کدام ار این دو نفر مالک 4% از سهام شرکت دوردش هستند. شرکتی که سفارش رستوران‌هایی را که پیک تحویل غذا ندارند به دست مشتری می‌رساند.

9. سام بانکمن-فرید

سام بانکمن-فرید 2.5 میلیارد دلار از دارایی خود را از طریق شرکت تجارت رمزنگاری Alameda Research که در سال 2017 تاسیس کرده بود به دست آورده. وی همچنین در سال 2019 صرافی FTX، مبادله رمزنگاری مشتقات را راه اندازی کرد.

10. جاناتان کوک

جاناتان کوک که اهل هنک کنگ می باشد از سال 2019 در لیست میلیاردهای فوربس حضور داشته. ثروت وی در سال 2019 برابر با 2.5 میلیارد دلار بوده است. دارایی او در سال 2020 با از دست دادن 300 میلیون دلار به 2.2 میلیارد دلار رسید. با افزایش 200 میلیون دلاری در ثروتش در سال 2021 توانست نسبت به سال گذشته رشد داشته باشد اما هنوز به دارایی 2 سال قبل خود دست نیافته است.

در 10 برترها به صورت خلاصه برترین‌های موضوعات مختلف از ورزشی و هنری تا سیاسی و اجتماعی را بررسی می‌کنیم. برای مشاهده بیشتر 10برترهای ورزشی، هنری، اجتماعی، اقتصادی به لینک های فوق سر بزنید.