تام فلتون از نگاه اعداد

تام فلتون بازیگر معروف مجموعه فیلم‌های هری پاتر. اگر شما هم از طرفداران و دنبال کنندگان هری پاتر بوده باشید، به خوبی تام فلتون یا دراکو مالفوی را می‌شناسید. حتی می‌توان گفت روند بزرگ شدن او را در کنار دنیل ردکلیف (بازیگر نقش هری پاتر) و اما واتسون (بازیگر نقش هرماینی گرنجر) دیده‌اید. در این پست قصد داریم به مناسبت سال‌روز تولد این بازیگر به بررسی زندگی عددی او بپردازیم. اطلاعات مورد استفاده در این پست از صفحه رسمی IMDb استخراج شده است.

فعالیت های تام فلتون در طول زمان

تام فلتون متولد 22 سپتامبر 1987 در لندن انگلستان است. اگرچه او با بازی در نقش دراکو مالفوی در مجموعه فیلم‌های هری پاتر به شهرت رسید اما اولین تجربه بازیگری او در سال 1997 یعنی در سن ده سالگی و با ایفای نقش در فیلم قرض‌کنندگان (The Borrowers) بوده است. به طور عمده در طی سال‌های بعد او همچنان به بازیگری مشغول بوده است. او در سال 2011، تجربه‌ی نویسندگی و تهیه‌کنندگی اثر Tom Felton: Hawaii را به‌ دست آورد و این مورد را نیز به کارنامه هنری خود افزود. در ادامه در سال 2015 با کارگردانی یک مستند تلویزیونی، تجربه کارگردانی را نیز به فعالیت‌های خود اضافه کرد.

فعالیت های تام فلتون در طول زمان
بیشترین همکاری تام فلتون با کارگردانان

بیشترین همکاری تام فلتون با کارگردانان

این بازیگر با کارگردانان و بازیگران بسیاری همکاری داشته است. در این نمودار کارگردانانی که بیشترین همکاری را با او داشته‌اند مشاهده می‌کنیم. Jesse Bochco و David yates کارگردانانی هستند که او بیشترین همکاری را با آنان داشته است. فلتون در 3 قسمت از سریال هری پاتر: هری پاتر و محفل ققنوس، هری پاتر و شاهزاده دورگه و قسمت اول هری پاتر و یادگاران مرگ با David Yates همکاری داشته است. همچنین در سه قسمت از سریال Murder in the First با Jesse Bochco همکاری داشته است.

پرفروش ترین فیلم های تام فلتون

پرفروش‌ترین فیلم‌های این بازیگر را می‌توانید در نمودار روبه‌رو ببینید. واضح است که پرفروش‌ترین کارهای او مجموعه هری پاتر بوده است. که از میان این مجموعه بیشترین فروش متعلق به قسمت دوم هری پاتر و یادگاران مرگ با بیش از یک میلیارد دلار فروش بوده. در انتهای 10 فیلم پرفروش او فیلم “ظهور سیاره میمون‌ها” با 481 میلیون دلار و “آنا و شاه” با تنها 113 میلیون دلار فروش قرار گرفتند.

پرفروش ترین فیلم های تام فلتون
نوع فعالیت های تام فلتون

نوع فعالیت های تام فلتون

فلتون در انواع مختلف آثار هنری فعالیت داشته است. همانطور که دیده می‌شود حدود 59% از فعالیت‌های هنری او در نوع فیلم بوده است. در وهله‌ی دوم سریال‌ها 13.7% فعالیت‌های هنری او را تشکیل می‌دهند.

فعالیت های تام فلتون در هر ژانر

این بازیگر بیشتر در ژانر درام فعالیت داشته است. 21.7% آثار این بازیگر درام هستند. 12.1% آن‌ها در ژانر ماجراجویی قرار دارند. ژانرهای اکشن و فانتزی هر دو 9.68 درصد کارهای فلتون را تشکیل می‌دهند.

فعالیت های تام فلتون در هر ژانر

بررسی زندگی عددی مارتین فریمن