خسرو شکیبایی از نگاه اعداد

خسرو شکیبایی بازگیر محبوب تئاتر، تلویزیون و سینما ایران که در سال 1323 متولد شد و در سال 1387 در سن 64 سالگی چشم از جهان فرو بست. در این پست نگاهی به فعالیت ها، همکاری ها، فروش و جوایز وی می اندازیم.

فعالیت های خسرو شکیبایی در طول زمان

حوزه فعالیت های خسرو شکیبایی بسیار گسترده است. او علاوه بر بازیگری در تئاتر، تلویزیون و سینما در تله تئاتر و فیلم کوتاه نیز تجربه داشته است. علاوه بر این ها به دلیل صدای زیبا دوبله و دکلمه های بسیار زیبایی نیز داشته است.

فعالیت های خسرو شکیبایی
خسرو شکیبایی و کارگردانان

تعداد همکاری های خسرو شکیبایی و کارگردانان

داریوش مهرجویی بیشترین کارگردانی است که شکیبایی با او همکاری داشته است. شکیبایی در 6 فیلم هامون، بانو، سارا، پری، میکس و دختردایی گمشده با داریوش مهرجویی همکاری داشته است. وی در سه فیلم خط قرمز، حکم و رئیس با مسعود کیمیایی، سه فیلم سالاد فصل، امروز نه فردا و ستاره‌ها ۳: ستاره بود با فریدون جیرانی، سه فیلم جستجو در جزیره، صبحانه ای برای دو نفر و پیشنهاد 50 میلیونی با مهدی صباغ زاده، سه فیلم ابلیس، کیمیا و سرزمین خورشید با احمدرضا درویش همکاری داشته است.

پرفروش ترین فیلم های خسرو شکیبایی

در این نمودار فیلم های شکیبایی به ترتیب فروش نشان داده شده اند. همان طور که مشخص است فیلم رئیس با 4.1 میلیارد ریال پرفروش ترین فیلم وی بوده است و بعد از آن فیلم مزاحم و خواهران غریب قرار دارند.

پرفروش ترین فیلم های خسرو شکیبایی
تعداد فعالیت های خسرو شکیبایی

تعداد فعالیت های شکیبایی

بیشترین فعالیت های شکیبایی در مجموع در حوزه بازیگری در فیلم های سینمایی می باشد. وی در 48 فیلم سینمایی، 17 سریال و 12 تئاتر بازی داشته است. در دوبله 12 فیلم همکاری داشته و 8 دکلمه را اجرا کرده است.

جوایز خسرو شکیبایی در جشنواره فجر

شکیبایی برنده 3 جایزه و یک دیپلم افتخار جشنواره فجر.

وی برای بازی در فیلم هامون (1368) و کیمیا (1373) برنده جایزه بهترین بازیگر مرد، برای بازی در فیلم سالاد فصل (1383) برنده بهترین بازیگر مکمل و برای بازی در فیلم اتوبوس شب (1385) برنده دیپلم افتخار بازیگر نقش اول مرد در جشنواره فجر شد .

جوایز خسرو شکیبایی

بررسی زندگی عددی مسعود کیمیایی