سرانه ورزش در ایران

ورزش به صورت مرتب و منظم سودمندی و مزایای بسیاری با خود به همراه دارد که در ادامه قصد داریم به صورت مختصر به آن بپردازیم. ورزش باعث تقویت سطح انرژی در بدن شما می‌شود. به واسطه ورزش و تحرک داشتن، اکسیژن بیشتری جذب بدن شما می‌شود و رساندن این اکسیژن مورد نیاز بدن باعث تقویت عضله‌ها می‌شود و در نهایت سیستم قلبی عروقی بدن شما عملکرد بهتری خواهد داشت. در نهایت با داشتن انرژی بیشتر زندگی بهتری را خواهید داشت.

همه‌ی ما می‌دانیم برای آن که بدن سالم و تندرستی داشته باشیم، باید ورزش کنیم. ورزش علاوه بر اینکه روی جسم تاثیر می‌گذارد، بر روی ذهن و روان ما نیز اثر فوق‌العاده‌ای دارد. بنابراین یکی از مهم‌ترین کارهایی که هر فرد باید در زندگی خود انجام دهد، ورزش کردن است. متاسفانه مرکز آمار ایران درباره میزان ورزش در ایران شرایط خوبی را گزارش نمی‌کند. با کلیک بر روی اخبار ورزشی می توانید بررسی آماری دیگر خبرهای ورزشی را دنبال کنید.

میزان فعالیت‌های ورزشی ایرانیان در سال 1399

بررسی مرکز آمار ایران پیرامون ورزش در ایران روی افراد بالای 15 سال نشان می‌دهد تنها ۴۶.۵% از این افراد فعالیت‌ ورزشی انجام می‌دهند. سرانه روزانه ورزش افرادی که ورزش می‌کنند ۲۹ دقیقه و به طور کلی سرانه روزانه ورزش هر فرد ۱۳ دقیقه است. همچنین بررسی دیگری نشان می‌دهد، ۶۴.۷% از افراد به نرمش و پیاده‌روی و ۱۶.۴% از افراد به ورزش‌های آمادگی جسمانی و ایروبیک علاقه‌مندند. در ادامه ۱۱.۳% از افراد به فوتبال، ۹.۴% از افراد به پرورش اندام، ۵.۶% از افراد به والیبال و ۲۳.۱% افراد به سایر فعالیت‌های ورزشی علاقه‌مند هستند. قابل ذکر است که در این بررسی هر فرد چهار نوع فعالیت انجام داده را انتخاب کرده است.

طبق بررسی‌های انجام شده دریافتیم که ۵۳.۵% از افراد، ورزش را در برنامه‌های زندگی خود قرار نمی‌دهند. این آمار کمی نگران کننده به نظر می‌رسد چرا که تقریبا نیمی از افراد رغبتی به ورزش کردن از خود نشان نمی‌دهند. باید سعی کنیم با برنامه‌ریزی بهتر و برنامه‌های ورزشی مهیج، ورزش را جزئی از روتین زندگی خود قرار دهیم تا سلامت جسم و روان را بهبود بخشیم. با داشتن افراد سالم و تندرست، جامعه‌ای سالم و شاداب خواهیم داشت.

ورزش در ایران

تاریخ انتشار:   15 آبان، 1400