ناتالی پورتمن از نگاه اعداد

ناتالی پورتمن نخستین زن زاده‌ی دهه ۱۹۸۰ است که توانسته است جایزه‌ی اسکار بهترین نقش اصلی زن را دریافت کند. او ۹ ژوئن سال ۱۹۸۱ در اسرائیل در خانواده‌ای سرشناس به دنیا آمد. خانواده ناتالی زمانی که او بسیار کوچک بود، اسرائیل را به مقصد واشنگتون ترک کردند و بعد از چند سال در نیویورک مستقر شدند. پورتمن توسط مدیری در یک پیتزا فروشی، زمانی که او تنها ۱۱ سال داشت، کشف شد. پس از آن او تصمیم گرفت بازیگری را ادامه داد. 

او در بسیاری از اجراهای زنده حضور داشت اما اولین بازی درخشان ناتالی در فیلم Leon در سال ۱۹۹۴ بود که باعث معروفیت او شد. به دنبال معروفیت او در فیلم Leon، او توانست در فیلم‌های معروفی همانند Heat(1995)، Beautiful Girls(1996) و Mars Attacks(1996) بازی کند. ناتالی پورتمن برای بازی در فیلم  Black Swan برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب گشت. همچنین او برای دومین بار در سال ۲۰۱۶ نامزد بهترین نقش اول زن برای فیلم Jackie (روایتی از زندگی جان اف کندی) شد. در این پست قصد داریم با استفاده از اطلاعات سایت IMDb به بررسی زندگی عددی این بازیگر بپردازیم.

فعالیت‌های ناتالی پورتمن در طول زمان

ناتالی پورتمن در سال ۱۹۹۴ فعالیت هنری خود را آغاز نمود.

همان‌طور که در نمودار رو‌به‌رو مشاهده می‌کنید، او در طول ۲۴ سال فعالیت خود اثرات بسیاری را در کارنامه‌ی هنری خود به ثبت رسانده است. ناتالی علاوه بر بازیگری در زمینه‌های هنری دیگری همانند کارگردانی، تهیه‌کننده اجرایی، تهیه‌کننده و نویسنده نیز فعالیت کرده‌ است.

فعالیت‌های ناتالی پورتمن در طول زمان
همکاری‌های ناتالی پورتمن با کارگردانان

همکاری‌های ناتالی پورتمن با کارگردانان

پورتمن طی سال‌های هنری خود با کارگردان‌های بسیاری همکاری داشته که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به

Woody Allen، Wes Anderson، Tom Tykwer، Tim Burton و خالق مجموعه‌های جنگ ستارگان یعنی George Lucas اشاره داشت.

پرفروش‌ترین فیلم‌های ناتالی پورتمن

پرفروش‌ترین فیلمی که ناتالی در آن ایفای نقش کرده است، فیلم تحسین شده‌ی Avengers:Endgame نام دارد.

این فیلم با فروش دو میلیاردی خود جایگاه خوبی را در فیلم‌های مارول به‌دست آورد. فیلم‌های بعدی پرفروش او به ترتیب Star Wars: Episode I ،Star Wars: Episode III و Star Wars: Episode II به کارگردانی George Lucas هستند.

پرفروش‌ترین فیلم‌های ناتالی پورتمن
نوع فعالیت‌های ناتالی پورتمن

نوع فعالیت‌های ناتالی پورتمن

بیشتر فعالیت‌های ناتالی در غالب فیلم (حدود ۶۷ درصد) است. همچنین ۱۱ درصد فعالیت‌های هنری او در غالب سریال، ۹ درصد فعالیت‌های او در غالب ویدیو کوتاه، ۷ درصد آن‌ها در غالب فیلم کوتاه و در آخر ۳ درصد از فعالیت‌های او در غالب مستند است.

فعالیت‌های ناتالی پورتمن در هر ژانر

بیشترین فعالیت ناتالی در ژانر درام و کمدی خلاصه می‌شود. همچنین او علاقه به بازی در فیلم‌های اکشن، عاشقانه و کوتاه نیز دارد. از فیلم‌های کمدی او می‌توان به No String Attached با فروش بیش از ۱۴۹ میلیون دلار اشاره کرد.

فعالیت‌های ناتالی پورتمن در هر ژانر

بررسی زندگی عددی مهران مدیری

تاریخ انتشار:   30 آبان، 1400