وضعیت تیم رئال مادرید در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا

در گروه B لیگ قهرمانان اروپا تیم زیدان با 2 برد، 1 تساوی و 2 باخت در مجموع با 5 بازی و 7 امتیاز در جایگاه سوم قرار دارد. رئال در این گروه با تیم های شاختار، مونشن گلادباخ و اینتر رقابت می‌کند. نتایج ضعیف این تیم با زیدان، انتقادهای زیادی را برانگیخته و تیم را در آستانه حذف از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا قرار داده است. رئال مادرید در هفته آخر از مرحله بازی های گروهی به مصاف تیم مونشن گلادباخ می‌رود. این بازی چهارشنبه 19 آذر ساعت 23:30 برگزار می‌شود. باید دید معادلات پیچیده این تیم در این فصل از لیگ قهرمانان اروپا به چه نتیجه ای منجر می‌شود. در پست قبل به بررسی تاریخچه بازی‌های رئال و اینتر پرداختیم.

مقایسه عملکرد زیدان با رئال مادرید در لالیگا نسبت به مدت مشابه فصل گذشته

با وجود ناکامی زیدان در لیگ قهرمانان اروپا، این مربی در لالیگا نتایج قابل قبولی کسب کرده است. بررسی ها نشان می‌دهد تیم زیدان در 11 بازی ابتدای فصل، نتایجی تقریبا مشابه با فصل پیش داشته است. رئال مادرید با کسب مجموع 20 امتیاز از 11 بازی، در جایگاه سوم جدول، پایین تر از تیم‌های اتلتیکو مادرید و رئال سوسیداد قرار دارد. این تیم در بازی بعدی به مصاف تیم اول جدول اتلتیکو مادرید خواهد رفت.

مقایسه عملکرد زیدان در لالیگا نسبت به مدت مشابه فصل گذشته

نتایج حضور رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا در 20 دوره اخیر

برخلاف نتایج زیدان در لالیگا، رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا با چالش صعود نکردن از گروه خود مواجه است. این تیم از سال 2000 تا 2020 هر سال توانسته است از گروه خود صعود کند. این در حالی است که بعد از 20 سال در فصل جاری 2021/2020 لیگ قهرمانان اروپا، در آستانه حذف از گروه خود قرار دارد. رئال در این بازه زمانی 5 بار سابقه حضور در فینال و کسب جام لیگ قهرمانان اروپا را نیز دارد. این تیم با پیروزی شب گذشته خود در خانه سویا، حالا برای بازی مرگ و زندگی برابر مونشن گلادباخ روحیه لازم را پیدا کرده است. نمودار زیر تعداد دفعات حضور رئال را در مراحل مختلف لیگ قهرمانان اروپا در 20 سال اخیر نمایش می‌دهد. همان‌طور که مشخص است، رئال در 20 سال اخیر همواره توانسته است از مرحله گروهی صعود کند.

نتایج حضور رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا در 20 دوره اخیر